PublicServicesController :: thumbnailAction
Request
GET Parameters
No GET parameters
POST Parameters
No POST parameters
Uploaded Files
No files were uploaded
Request Attributes
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "Pimcore\Bundle\CoreBundle\Controller\PublicServicesController::thumbnailAction" |
| _editmode | false |
| _pimcore_context | "default" |
| _pimcore_frontend_request | true |
| _route | "_pimcore_service_thumbnail" |
| _route_params | [ "prefix" => "odjeli/teorija/" "assetId" => "110" "thumbnailName" => "galleryLightbox" "filename" => "-zbDenisVasilj-vr-standard-scale-2_00x.jpg" ] |
| assetId | "110" |
| filename | "-zbDenisVasilj-vr-standard-scale-2_00x.jpg" |
| prefix | "odjeli/teorija/" |
| thumbnailName | "galleryLightbox" |
Request Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept | "image/webp,image/avif,image/jxl,image/heic,image/heic-sequence,video/*;q=0.8,image/png,image/svg+xml,image/*;q=0.8,*/*;q=0.5" |
| accept-encoding | "gzip, deflate, br" |
| accept-language | "hr-HR,hr;q=0.9" |
| host | "balokovic.hr" |
| priority | "u=5, i" |
| referer | "https://www.google.com/" |
| sec-fetch-dest | "image" |
| sec-fetch-mode | "no-cors" |
| sec-fetch-site | "cross-site" |
| user-agent | "Mozilla/5.0 (iPhone; CPU iPhone OS 26_3_1 like Mac OS X) AppleWebKit/605.1.15 (KHTML, like Gecko) CriOS/148.0.7778.166 Mobile/15E148 Safari/604.1" |
| x-https | "1" |
| x-php-ob-level | "1" |
Request Content
Request content not available (it was retrieved as a resource).
Response
Response Headers
| Header | Value |
|---|---|
| cache-control | "max-age=604800, public" |
| content-language | "hr-hr" |
| content-length | 32028 |
| content-type | "image/jpeg" |
| date | "Sat, 23 May 2026 19:34:15 GMT" |
| expires | "Sat, 30 May 2026 15:34:15 EDT" |
| symfony-session-noautocachecontrol | true |
| x-debug-token | "5937fa" |
| x-powered-by | "pimcore" |
Cookies
Request Cookies
No request cookies
Response Cookies
No response cookies
Session
Session Metadata
No session metadata
Session Attributes
No session attributes
Session Usage
0
Usages
Stateless check enabled
Session not used.
Flashes
Flashes
No flash messages were created.
Server Parameters
Server Parameters
Defined in .env
| Key | Value |
|---|---|
| APP_DEBUG | "0" |
| APP_ENV | "dev" |
| PIMCORE_DEV_MODE | "0" |
Defined as regular env variables
| Key | Value |
|---|---|
| BASE | "/public" |
| DOCUMENT_ROOT | "/home/balochr/public_html" |
| HTTPS | "on" |
| HTTP_ACCEPT | "image/webp,image/avif,image/jxl,image/heic,image/heic-sequence,video/*;q=0.8,image/png,image/svg+xml,image/*;q=0.8,*/*;q=0.5" |
| HTTP_ACCEPT_ENCODING | "gzip, deflate, br" |
| HTTP_ACCEPT_LANGUAGE | "hr-HR,hr;q=0.9" |
| HTTP_HOST | "balokovic.hr" |
| HTTP_PRIORITY | "u=5, i" |
| HTTP_REFERER | "https://www.google.com/" |
| HTTP_SEC_FETCH_DEST | "image" |
| HTTP_SEC_FETCH_MODE | "no-cors" |
| HTTP_SEC_FETCH_SITE | "cross-site" |
| HTTP_USER_AGENT | "Mozilla/5.0 (iPhone; CPU iPhone OS 26_3_1 like Mac OS X) AppleWebKit/605.1.15 (KHTML, like Gecko) CriOS/148.0.7778.166 Mobile/15E148 Safari/604.1" |
| HTTP_X_HTTPS | "1" |
| PATH | "/usr/local/bin:/bin:/usr/bin" |
| PHP_SELF | "/public/index.php" |
| QUERY_STRING | "" |
| REDIRECT_REQUEST_METHOD | "GET" |
| REDIRECT_STATUS | "200" |
| REDIRECT_URL | "/public/odjeli/teorija/image-thumb__110__galleryLightbox/-zbDenisVasilj-vr-standard-scale-2_00x.jpg" |
| REMOTE_ADDR | "213.149.61.144" |
| REMOTE_PORT | "24285" |
| REQUEST_METHOD | "GET" |
| REQUEST_SCHEME | "https" |
| REQUEST_TIME | 1779564855 |
| REQUEST_TIME_FLOAT | 1779564855.7484 |
| REQUEST_URI | "/odjeli/teorija/image-thumb__110__galleryLightbox/-zbDenisVasilj-vr-standard-scale-2_00x.jpg" |
| SCRIPT_FILENAME | "/home/balochr/public_html/public/index.php" |
| SCRIPT_NAME | "/public/index.php" |
| SCRIPT_URI | "https://balokovic.hr/odjeli/teorija/image-thumb__110__galleryLightbox/-zbDenisVasilj-vr-standard-scale-2_00x.jpg" |
| SCRIPT_URL | "/odjeli/teorija/image-thumb__110__galleryLightbox/-zbDenisVasilj-vr-standard-scale-2_00x.jpg" |
| SERVER_ADDR | "209.124.66.28" |
| SERVER_ADMIN | "webmaster@balokovic.hr" |
| SERVER_NAME | "balokovic.hr" |
| SERVER_PORT | "443" |
| SERVER_PROTOCOL | "HTTP/1.1" |
| SERVER_SOFTWARE | "LiteSpeed" |
| SSL_CIPHER | "TLS_AES_256_GCM_SHA384" |
| SSL_CIPHER_ALGKEYSIZE | "256" |
| SSL_CIPHER_USEKEYSIZE | "256" |
| SSL_PROTOCOL | "TLSv1.3" |
| SYMFONY_DOTENV_VARS | "APP_DEBUG,PIMCORE_DEV_MODE,APP_ENV" |
| X-LSCACHE | "on" |
| X_SPDY | "HTTP2" |