PublicServicesController :: commonFilesAction
Request
GET Parameters
No GET parameters
POST Parameters
No POST parameters
Uploaded Files
No files were uploaded
Request Attributes
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "Pimcore\Bundle\CoreBundle\Controller\PublicServicesController::commonFilesAction" |
| _editmode | false |
| _pimcore_context | "default" |
| _pimcore_frontend_request | true |
| _route | "_pimcore_service_common_files_apple_touch_icon" |
| _route_params | [ "filename" => "apple-touch-icon-precomposed.png" ] |
| filename | "apple-touch-icon-precomposed.png" |
Request Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept | "*/*" |
| accept-encoding | "gzip, deflate, br, zstd" |
| accept-language | "hr-HR,hr;q=0.9" |
| host | "balokovic.hr" |
| priority | "u=7, i" |
| user-agent | "NetworkingExtension/8623.2.7.10.4 Network/5569.82.5 iOS/26.3" |
| x-https | "1" |
| x-php-ob-level | "1" |
Request Content
Request content not available (it was retrieved as a resource).
Response
Response Headers
| Header | Value |
|---|---|
| cache-control | "no-cache, private" |
| content-language | "hr-hr" |
| content-type | "text/html; charset=UTF-8" |
| date | "Sat, 23 May 2026 21:31:57 GMT" |
| x-debug-token | "0b70d1" |
| x-powered-by | "pimcore" |
Cookies
Request Cookies
No request cookies
Response Cookies
No response cookies
Session
Session Metadata
No session metadata
Session Attributes
No session attributes
Session Usage
0
Usages
Stateless check enabled
Session not used.
Flashes
Flashes
No flash messages were created.
Server Parameters
Server Parameters
Defined in .env
| Key | Value |
|---|---|
| APP_DEBUG | "0" |
| APP_ENV | "dev" |
| PIMCORE_DEV_MODE | "0" |
Defined as regular env variables
| Key | Value |
|---|---|
| BASE | "/public" |
| DOCUMENT_ROOT | "/home/balochr/public_html" |
| HTTPS | "on" |
| HTTP_ACCEPT | "*/*" |
| HTTP_ACCEPT_ENCODING | "gzip, deflate, br, zstd" |
| HTTP_ACCEPT_LANGUAGE | "hr-HR,hr;q=0.9" |
| HTTP_HOST | "balokovic.hr" |
| HTTP_PRIORITY | "u=7, i" |
| HTTP_USER_AGENT | "NetworkingExtension/8623.2.7.10.4 Network/5569.82.5 iOS/26.3" |
| HTTP_X_HTTPS | "1" |
| PATH | "/usr/local/bin:/bin:/usr/bin" |
| PHP_SELF | "/public/index.php" |
| QUERY_STRING | "" |
| REDIRECT_REQUEST_METHOD | "GET" |
| REDIRECT_STATUS | "200" |
| REDIRECT_URL | "/public/apple-touch-icon-precomposed.png" |
| REMOTE_ADDR | "95.168.118.48" |
| REMOTE_PORT | "57439" |
| REQUEST_METHOD | "GET" |
| REQUEST_SCHEME | "https" |
| REQUEST_TIME | 1779571916 |
| REQUEST_TIME_FLOAT | 1779571916.969 |
| REQUEST_URI | "/apple-touch-icon-precomposed.png" |
| SCRIPT_FILENAME | "/home/balochr/public_html/public/index.php" |
| SCRIPT_NAME | "/public/index.php" |
| SCRIPT_URI | "https://balokovic.hr/apple-touch-icon-precomposed.png" |
| SCRIPT_URL | "/apple-touch-icon-precomposed.png" |
| SERVER_ADDR | "209.124.66.28" |
| SERVER_ADMIN | "webmaster@balokovic.hr" |
| SERVER_NAME | "balokovic.hr" |
| SERVER_PORT | "443" |
| SERVER_PROTOCOL | "HTTP/1.1" |
| SERVER_SOFTWARE | "LiteSpeed" |
| SSL_CIPHER | "TLS_AES_256_GCM_SHA384" |
| SSL_CIPHER_ALGKEYSIZE | "256" |
| SSL_CIPHER_USEKEYSIZE | "256" |
| SSL_PROTOCOL | "TLSv1.3" |
| SYMFONY_DOTENV_VARS | "APP_DEBUG,PIMCORE_DEV_MODE,APP_ENV" |
| X-LSCACHE | "on" |
| X_SPDY | "HTTP2" |