PublicServicesController :: thumbnailAction
Request
GET Parameters
No GET parameters
POST Parameters
No POST parameters
Uploaded Files
No files were uploaded
Request Attributes
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "Pimcore\Bundle\CoreBundle\Controller\PublicServicesController::thumbnailAction" |
| _editmode | false |
| _pimcore_context | "default" |
| _pimcore_frontend_request | true |
| _route | "_pimcore_service_thumbnail" |
| _route_params | [ "prefix" => "_default_upload_bucket/" "assetId" => "516" "thumbnailName" => "standardTeaser" "filename" => "get-image-thumbnail_3.png" ] |
| assetId | "516" |
| filename | "get-image-thumbnail_3.png" |
| prefix | "_default_upload_bucket/" |
| thumbnailName | "standardTeaser" |
Request Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept | "text/html,application/xhtml+xml,application/xml;q=0.9,image/avif,image/webp,image/apng,*/*;q=0.8,application/signed-exchange;v=b3;q=0.7" |
| accept-encoding | "gzip" |
| accept-language | "zh-CN,zh;q=0.9,en;q=0.8" |
| cache-control | "no-cache" |
| connection | "close" |
| host | "balokovic.hr" |
| pragma | "no-cache" |
| referer | "http://www.balokovic.hr/" |
| user-agent | "Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/112.0.0.0 Safari/537.36" |
| x-php-ob-level | "1" |
Request Content
Request content not available (it was retrieved as a resource).
Response
Response Headers
| Header | Value |
|---|---|
| cache-control | "max-age=604800, public" |
| content-language | "hr-hr" |
| content-length | 89212 |
| content-type | "image/png" |
| date | "Sun, 24 May 2026 08:32:16 GMT" |
| expires | "Sun, 31 May 2026 04:32:16 EDT" |
| symfony-session-noautocachecontrol | true |
| x-debug-token | "03f388" |
| x-powered-by | "pimcore" |
Cookies
Request Cookies
No request cookies
Response Cookies
No response cookies
Session
Session Metadata
No session metadata
Session Attributes
No session attributes
Session Usage
0
Usages
Stateless check enabled
Session not used.
Flashes
Flashes
No flash messages were created.
Server Parameters
Server Parameters
Defined in .env
| Key | Value |
|---|---|
| APP_DEBUG | "0" |
| APP_ENV | "dev" |
| PIMCORE_DEV_MODE | "0" |
Defined as regular env variables
| Key | Value |
|---|---|
| BASE | "/public" |
| DOCUMENT_ROOT | "/home/balochr/public_html" |
| HTTP_ACCEPT | "text/html,application/xhtml+xml,application/xml;q=0.9,image/avif,image/webp,image/apng,*/*;q=0.8,application/signed-exchange;v=b3;q=0.7" |
| HTTP_ACCEPT_ENCODING | "gzip" |
| HTTP_ACCEPT_LANGUAGE | "zh-CN,zh;q=0.9,en;q=0.8" |
| HTTP_CACHE_CONTROL | "no-cache" |
| HTTP_CONNECTION | "close" |
| HTTP_HOST | "balokovic.hr" |
| HTTP_PRAGMA | "no-cache" |
| HTTP_REFERER | "http://www.balokovic.hr/" |
| HTTP_USER_AGENT | "Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/112.0.0.0 Safari/537.36" |
| PATH | "/usr/local/bin:/bin:/usr/bin" |
| PHP_SELF | "/public/index.php" |
| QUERY_STRING | "" |
| REDIRECT_REQUEST_METHOD | "GET" |
| REDIRECT_STATUS | "200" |
| REDIRECT_URL | "/public/_default_upload_bucket/image-thumb__516__standardTeaser/get-image-thumbnail_3.png" |
| REMOTE_ADDR | "143.198.91.118" |
| REMOTE_PORT | "42484" |
| REQUEST_METHOD | "GET" |
| REQUEST_SCHEME | "http" |
| REQUEST_TIME | 1779611536 |
| REQUEST_TIME_FLOAT | 1779611536.0254 |
| REQUEST_URI | "/_default_upload_bucket/image-thumb__516__standardTeaser/get-image-thumbnail_3.png" |
| SCRIPT_FILENAME | "/home/balochr/public_html/public/index.php" |
| SCRIPT_NAME | "/public/index.php" |
| SCRIPT_URI | "http://balokovic.hr/_default_upload_bucket/image-thumb__516__standardTeaser/get-image-thumbnail_3.png" |
| SCRIPT_URL | "/_default_upload_bucket/image-thumb__516__standardTeaser/get-image-thumbnail_3.png" |
| SERVER_ADDR | "209.124.66.28" |
| SERVER_ADMIN | "webmaster@balokovic.hr" |
| SERVER_NAME | "balokovic.hr" |
| SERVER_PORT | "80" |
| SERVER_PROTOCOL | "HTTP/1.1" |
| SERVER_SOFTWARE | "LiteSpeed" |
| SYMFONY_DOTENV_VARS | "APP_DEBUG,PIMCORE_DEV_MODE,APP_ENV" |
| X-LSCACHE | "on" |